Jump to content
  • Sign Up

[EU][PvX][WvW][RO][RoGN] Grup de ghilde / guilde romanesti


Archenos.6924

Recommended Posts

Bună ziua,Suntem grupul de ghilde românești RoGN - Romanian Group Network. Grupul este alcătuit din :Ghilda ”Penguins with Hand Grenades” [booM], una dintre cele 2 ghilde veterane (din cele 3-4 ghilde românești din joc rămase) de pe vremea GW 1 (din 2006, GW 1).Alături de "Morometzii" [RO] (din 2008, GW 1) și "World Guardians" [WvW] (din 2012, GW 2 ; redenumit "Proxydus" [PROX] începând din 2017), am format comunitatea jucătorilor români din GW2.Acceptăm membri noi , ori ghilde românești să adere la comunitatea RO (nu alianță, am trecut peste acea perioada din ”tinerețe”)

Sunt bineveniti toți cei care știu limba română (inclusiv persoane care au studiat limba, chiar dacă nu o vorbesc perfect)

Ghilda Penguins with Hand Grenades [booM] este o ghildă casual, prezența nu este obligatorie, representul este flexibil (permitem să aveți represent în altă parte dacă faceti cu grupuri de raids, www, fractals, world boss, etc), folosesc Discord.

Ghilda Morometzii [RO] este o ghildă activă, organizată și care realizează mai multe activități. Nu este necesar represent decât în cazul în care doriți să sprijiniți ghilda și sa avansați în rank, folosesc Discord.

Ghilda Proxydus [PROX] este o ghildă activă, organizată și este axată pe WvW ca activitate principală , serverul Seafarer's Rest (Open World PvP - alias - World vs World vs World). Nu este necesar represent decât în cazul în care doriți să jucați WvW. În orele prime time sau în mare parte este necesară prezența în WvWvW, folosesc Teamspeak 3.

Ghilda Romanian Group Network [RoGN] este un grup special pentru cei care au avut experiență neplăcută cu ghilde românești din alte jocuri, și nu au trecut încă peste acest stadiu, ori sunt în ghilde internaționale și nu doresc încă să revină într-o ghildă ro, dar doresc totuși să păstreze legătura la nivel de comunitate.

Dacă sunteți indeciși, doriți mai multe informații, sau doriți deja sa alegeți o ghildă, lăsați reply aici sau în joc.

Persoane de contact :Penguins with hand Grenades [booM] - Archenos.6924Morometzii [RO] - Gabi.4631Proxydus [PROX] - play.1425

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...